2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reservkraft Kalix
Beskrivning: Region Norrbotten avser att på totalentreprenad anlägga en ny reservkraftsanläggning inkl. värmeåtervinning via avgaspannor samt värmeväxlare via motorernas kylsystem
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133691:Lot:1