441633-2021 - ResultatSverige-Karlskrona: Last- eller hanteringsmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Materialhanterare
Referensnummer: 2021/234 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42418900 Last- eller hanteringsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuder Affärsverken er att lämna anbud gällande en materialhanterare som är ny eller lätt begagnad. Maskinen eller gripen får inte vara äldre år 2020 års modell. Totalvikt minst 22 ton och max 25 ton.
Upphandlande myndighet/er
Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733
Produkten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43261100 Lastmaskiner, 43411000 Sorterings- och siktmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Härmed inbjuder Affärsverken er att lämna anbud gällande en styck materialhanterare.