Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köttprodukter till Björknäs och Björken
Referensnummer: KS 2020- 852
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15113000 Fläskkött
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun inbjuder er här med att lämna anbud på nötfärs 25 kg förpackningar till Björknäskök och servicehuset Björkens kök och på olika korvprodukter tex. falukorv strimlad/skivad/hel, priskorv och frukostkorv. Samt blodpudding och rimmat sidfläsk.
Uppdraget omfattar att leverera till två (2) av kommunens enheter. I uppdraget ingår anskaffning, lagerhållning och leverans.
Kommunen avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15113000 Fläskkött, 15131100 Korvköttsprodukter, 15131110 Korvkött, 15131120 Korvprodukter, 15131130 Korv, 15131134 Blodpudding och övrig blodkorv, 15131620 Nötfärs
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen