441643-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektroniska komponenter – Manufacturing of monolithic sensors on undiced wafers
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelManufacturing of monolithic sensors on undiced wafers
BeskrivningThe assignment comprises the manufacture of sensors in which detector elements and CMOS-based readout and signal processing electronics are integrated in the same silicon structure, resulting in a monolithic component.
Intern identifierareHS-2026-0925
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31711100 Elektroniska komponenter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000