Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Catering av sallader Göteborg Stad- Reserverad upphandling
Referensnummer: 068/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15894200 Färdiglagad mat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser beställningar av sallader upp till 100 personer till verksamheter inom Göteborgs Stad. Upphandlingen är reserverad för sociala företag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55520000 Catering, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen