Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter av färdiglagad varm och kall mat samt specerier, Flens kommun
Referensnummer: UPPH/2018:12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser transporter av färdiglagad varm och kall mat samt specerier från Flens kommuns tre (3) produktionskök till förskolor, skolor samt äldreboenden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen