441723-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för fotskanning samt inläggstillverkning
Referensnummer: RS 2018-00813
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska tillhandahålla utrustning för skanning av fötter. Fotinlägg ska tillverkas baserat på skanningsunderlagen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18800000 Skodon, 33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen