441743-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – Revisionstjänster för kommunala bolag
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisionstjänster för kommunala bolag
BeskrivningArvika Stadshus Aktiebolag inbjuder er att lämna anbud på lagstadgad revision för kommunala bolag och ekonomisk förening. Uppdraget omfattar: 1. Lagstadgad revision enlighet med aktiebolagslagen (ABL), revisorslagen, och god revisionssed i Sverige (FAR:s rekommendationer). 2. Koncernrevision för moderbolaget Arvika Stadshus Aktiebolag. 3. Revisionsberättelse.
Intern identifierareDnr 2026-272
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79212500 Tjänster i samband med räkenskapsgranskning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000