Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling av avfallet impregnerat trä från Gästrike Återvinnares återvinningscentraler och separat insamlat
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03416000 Träavfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg, planerar upphandling gällande behandling av impregnerat trä från Gästrike Återvinnares återvinningscentraler eller separat insamlat. Leverantören ansvarar för mottagning och all behandling av avfallet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03416000 Träavfall, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen