441773-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny Idrottshall till Flens kommun.
Referensnummer: UPPH/2017:90
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Flens kommun bygger ny idrottshall till Prins Wilhem gymnasium.
Ombyggnad ska vara färdigställd senast sista oktober 2018.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45323000 Ljudisoleringsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45343000 Installation av brandskydd, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432100 Golvläggning och beläggning, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen