441774-2026 - Resultat
Sverige – Underhåll av allmänna vägar – Utförande av Basunderhåll väg på allmänna vägar inom område Skellefteå Södra, Västerbottens län
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtförande av Basunderhåll väg på allmänna vägar inom område Skellefteå Södra, Västerbottens län
BeskrivningBasunderhåll väg på allmänna vägar i område Skellefteå Södra, Västerbottens län. Väglängd ca 1042 km.
Intern identifierareKOM-412172
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233139 Underhåll av allmänna vägar
Ytterligare klassificering (cpv): 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningBasunderhåll väg på allmänna vägar i område Skellefteå Södra, Västerbottens län. Pågående kontrakt med kontraktstid 2022-09-01--2026-08-31 finns.
Intern identifierareUtförande av Basunderhåll väg på allmänna vägar inom område Skellefteå Södra, Västerbottens län