Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Kommunal och kommunala bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobiltelefoner och tillbehör
Referensnummer: 2019:13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Piteå kommuns och PIKAB bolagens huvudsakliga behov av smartphones, mobiltelefoner och fasta telefoner, tillbehör till dessa, samt vissa tjänster kopplade till leverans, support och service av dessa produkter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen