Ytterligare CPV-kod(er) 32260000 Utrustning för dataöverföring, 32581000 Datakommunikationsutrustning, 48510000 Programvara för kommunikation, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 64212000 Mobiltelefontjänster, 72410000 Leverantörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Skånes upphandling av Datakommunikation och telefoni omfattar följande områden:
Delområde A - Infrastruktur (infrastruktur, operatörstjänster, växelplattform och medicinska larm)
Delområde B - Kontaktcenterapplikation
Delområde C - RTLS (Realtidsspårning och positionering)
Anbudsgivare kan lägga anbud på ett eller flera delområden. Avtal tecknas endast med en (1) Leverantör per delområde.