441887-2018 - ResultatSverige-Kalmar: Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandservice
Referensnummer: 2017-56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kalmar, Borgholm, Emmaboda, Mörbylånga, Nybro och Torsås kommuner, bolag och förbund avser att upphandla ramavtal för successivt uttag av brandservice tex kontroll och service av brandsläckare, omladdning, provtryckning, leverans av släckmedia, nyköp av brandsläckare och diverse tillbehör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
51700000 Installation av brandskyddsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen