441934-2017 - ÄndringSverige-Huddinge: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tangentvägen.
Referensnummer: 17/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Huvuddel 1 (Huddinge kommun):
— Grundförstärkning med KC-pelare för huvudgata och torgytor,
— Utbyggnad av ny huvudgata, ca 500 m,
— Ombyggnad av befintlig huvudgata, ca 200 m,
— Nybyggnad av 2 st. torg,
Huvuddel 2 (Stockholm Vatten AB),
Omläggning av befintliga vatten-, spill- och dagvattenledningar, nyläggning av dagvattenledningar samt anläggning av 4 st. nya dagvattendammar i.