441960-2017 - PlaneringSverige-Karlskrona: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Operationslampor.
Referensnummer: 2017/01114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till RFI inför upphandling av Operationslampor till Landstinget Blekinge.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31531100 Lampor och lysrör, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen