441970-2020 - ÄndringSverige-Lund: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kabinettdiskmaskin av genomgångsmodell
Referensnummer: V 2020/707
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Syftet med denna upphandling är att ersätta befintlig kabinettdiskmaskin. Den nya kabinettdiskmaskinen ska placeras i befintligt utrymme.
Upphandlingen omfattar inköp av en (1) kabinettdiskmaskin med två (2) tillhörande reoler till CRC Service, att utnyttjas av enheten för Biomedicinsk Service, BMSD.
I leveransen ska ingå:
Nedmontering, bortforsling, samt destruktion av nuvarande kabinettdiskmaskin
Installation och inkoppling av ny utrustning
Inklädningsplåtar
2 reoler
Slutbesiktning (SAT) inklusive dokumentation
Dokumentation
Utbildning
Option på serviceavtal för 3 år
Option på 2 reoler
Option på lösning för disk av flaskor (exempelvis diskvagn)