442010-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Golv- och plattläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Solberga Bollplan Plattsättningsentreprenad.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Nyproduktion 74 lägenheter i Solberga.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45431000 Golv- och plattläggning, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45431100 Läggning av golvplattor, 45431200 Montering av väggplattor, 45432112 Stenläggning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.