442042-2021 - ÄndringSverige-Uppsala: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kateterburen intervention PCI
Referensnummer: VF2021-00042
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal och omfattar följande produktgrupper:
50. Läkemedelsstentar, DES51. Läkemedelsballonger, DEB52. Semi-Compliantballonger, RX53. Non-Compliantballonger, RX54. Guidekatetrar55. Diagnostiska katetrar56. PCI-ledare57. Introducer set, Radialis58. Manometrar59. Kateterförlängare60. Y-konnektor61. Utrustning för tryckmätning
62. IVUS-katetrar63. OCT-katetrar. Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till: 40 000 000 kr, dock kan inga volymer garanteras.