Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny digital lärplattform
Referensnummer: 0316/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad - förvaltningen Intraservice, bjuder härmed in intresserade leverantörer att ansöka om att få lämna anbud i upphandling avseende en ny digital lärplattform, för sin utbildningsverksamhet, enligt de förutsättningar som anges i denna inbjudan samt bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Se förfrågningsunderlag
Del nr: Se förfrågningsunderlag
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48190000 Programvara för undervisning, 48219300 Programvara för administration, 80420000 E-lärande
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen