442140-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Tömning av enskilda avloppsanläggningar och fettavskiljare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTömning av enskilda avloppsanläggningar och fettavskiljare
BeskrivningUppdraget omfattar följande uppdrag inom Kretslopp Sydosts renhållningsområde: • Tömning av slam från enskilda avloppsanläggningar och transport till avlämningsplats, inklusive beställda spolningar av enskilda avloppsanläggningar. • Tömning av fett från fettavskiljare och transport till avlämningsplats, inklusive beställda spolningar av fettavskiljare.
Intern identifierare25KLSO62
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000