Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster till Statens institutionsstyrelse: SiS LVM-hem Runnagården
Referensnummer: 2.2-3970-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar i huvudsak dagligstädning av SiS LVM-hem Runnagården med en total yta om ca 1 300 kvadratmeter (ritning över lokalerna återfinns i Bilaga 4 Ritning). En mer detaljerad information om vad som ska utföras återfinns i bilaga 1 Instruktion för löpande städning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen