442214-2016 - ResultatSverige-Halmstad: Däck till rullstolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och länkhjul till rullstolar samt drivringar och ekerskydd.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Hallands län.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser avtal på Icke fabrikatsbundna tillbehör till manuella rullstolar för successiva avrop till Hjälpmedelsverksamheternas ansvarsområden inom och anknutna till Region Halland.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33193225 Däck till rullstolar, 33193200 Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar, 33193220 Delar och tillbehör till rullstolar, 33193224 Hjul till rullstolar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.