442259-2017 - ResultatSverige-Södertälje: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1069 Möbler och inredning för Telge AB, Södertälje, Salem, Flen, Vingåker, Katrineholms kommun, Västra Sörmlands räddningstjänst, Katrineholms industrihus Ab och Katrineholms Fastighets AB.
Referensnummer: 17/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av möbler och inredning för Södertälje, Salem, Katrineholm, Vingåker och Flens kommuner samt Västra Sörmlands Räddningstjänst, Katrineholms Fastighet AB, Katrineholms Industrihus AB och Telge AB inklusive dess dotterbolag.
Upphandlingen är uppdelad i fem (5) anbudsområden enligt nedan:
—Anbudsområde A. Kontorsmöbler,
—Anbudsområde B. Möbler för skola,
—Anbudsområde C. Möbler för förskola,
—Anbudsområde D. Möbler och gardiner för omsorgen,
—Anbudsområde E. Renovering av möbler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område A Kontorsmöbler
Del nr: A Kontorsmöbler
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39130000 Kontorsmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontorsmöbler innehållande bord, stolar, skåp, cafébord, belysning mm.
Område B möbler för skola
Del nr: B skolmöbler
Upphandling av möbler för skola innehållande bord, stolar, matbord, förvaring etc.
Område C möbler för förskola
Del nr: C förskolemöbler
39160000 Skolmöbler, 39161000 Förskolemöbler
Möbler för förskola bord stolar, förvaring etc.
Område D möbler för omsorg och gardiner
Del nr: D möbler för omsorg och gardiner
39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner
Möbler för omsorgen bord, stolar fåtöljer mm och gardiner.
Område E Renovering av möbler
Del nr: E Reonvering av möbler
50000000 Reparation och underhåll, 50850000 Reparation och underhåll av möbler
Renovering av möbler för kontor, skola, förskola och omsorg.