See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektörer
Beskrivning: Ramavtalet omfattar projektering och utredning inom flertalet tekniska discipliner.
Intern identifierare: UPPH2023-00411
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: AMA AF Konsult 10
Beskrivning: Enl. upphandlingsdokumenten.
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71300000 Ingenjörstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär