442305-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Gaturenhållning och gatsopning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Upphandling av sandupptagning 2017.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Örebro kommun annonserar upphandlingen av sandupptagning och underhållssopning på gator, torg och GC-vägar.
Inbjudan till anbudsgivning på sandupptagning och underhållssopning.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande sandupptagning och underhållssopning på gator, torg och GC-vägar inom Örebro kommun. Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90612000 Gatsopning
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner