Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Partner Digital Transformation
Referensnummer: UPH-2018-0162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Lejonfastigheter (beställaren) inbjuder till att lämna ansökan om att lämna anbud avseende upphandling Ramavtal Partner Digital Transformation.
Lejonfastigheters mål är att upphandla en strategisk partner som bidrar och stöttar till den digitala transformationen i såväl strategiska frågor som i kravhantering och analyser, men också aktivt bidra till att realisera verksamhetsbehov genom digitaliseringsprojekt, dvs möjliggör ökad digitaliseringsförmåga.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen