442417-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Low Pressure Chemical Vapor Deposition (LPCVD) for dielectric materials.
Referensnummer: C 2021-0678
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
LPCVD system intended for deposition of thin layers of silicon nitride (SixNy) and silicon dioxide (SiO2), each in a separate process tube furnace.