442448-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Bostadsförvaltning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling fastighetsdrift Jönköping
Referensnummer: 1215/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341100 Bostadsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
B:s Fastigheter i Jönköping, Residenset F001001, Chaufförsbostaden F001002
Domstolsbyggnaden F003001, Ämbetsbyggnaden F003002. B genomför denna upphandling avseende fastighetsteknisk drift (mediaförsörjning, tillsyn, skötsel och service) samt fastighetsskötsel inklusive felavhjälpande underhåll och service (förebyggande underhåll) av B:s fastigheter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45453000 Reparation och renovering, 50000000 Reparation och underhåll, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen