442449-2021 - ResultatSverige-Arlöv: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tekniska konsulter
Referensnummer: 20/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Burlövs kommun handlar upp utredning-, kontroll-, besiktning och projekteringskonsulter för Tillväxt-, Tekniska-, Miljö och byggavdelningen samt Burlövsbostäder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen