Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verktyg för projekthantering
Referensnummer: 2022-03-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48331000 Programvara för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
System för verksamhetsstyrning och beslutsstöd avseende byggprocessen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212331 Programvaruutvecklingstjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen gäller system för projektstyrning, baserat på mjukvaran Trimma Insikt.
-modulerna Insikt och Analys med köp av 20-40 licenser
-installation och konfiguration av nämnda moduler
-support- och underhållsavtal under 3? År
-Integration med befintligt ekonomisystem Fenix