442571-2016 - ResultatSverige-Trelleborg: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reachstacker för kombihantering.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Trelleborg.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Trelleborgs Hamn AB avser att upphandla en styck reachstacker för kombihantering.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.