442605-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Operationslampor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationslampor
Referensnummer: MT 2018-0128 / 18RS6504
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31524110 Operationslampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal av operationslampor, inkl. videokamerasystem och monitorfäste enligt beskrivning i dessa upphandlingsdokument.
Ramavtal med avtalstid ett (1) år efter avtalets tecknande, med möjlighet till förlängning i ytterligare tre (3) år.
Upphandlingen är indelad i olika lampkombinationer. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör för samtliga områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen