Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fysisk el
Referensnummer: KSN-2020-03444
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Fysisk el, avtalstid fyra år med option på 2 års förlängning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 400 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi, 09310000 Elektricitet, 31154000 Kontinuerlig strömförsörjning, 65000000 El-, vatten- och energiverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen