See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel - Kött/chark, potatis, färska ägg, färskt bröd och kolsyrade drycker
Beskrivning: Denna upphandling omfattar succesiva leveranser av livsmedel till Mora, Orsa, Älvdalen, Vansbro samt Malung-Sälens kommuner uppdeladat i följande anbudsområden: Färskt kött och charkprodukterPotatisFärskt brödFärska äggKolsyrade drycker
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Livsmedel - Kött och charkprodukter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101989:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15980000 Alkoholfria drycker, 15110000 Kött, 15130000 Köttvaror, 03142500 Ägg, 15310000 Potatis och potatisprodukter, 15894700 Charkuterivaror, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Livsmedel - Potatis
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101989:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Livsmedel - Färskt bröd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101989:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Livsmedel - Färska ägg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101989:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Livsmedel - Kolsyrade drycker
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101989:Lot:5