Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Documentum infrastrukturarkitekt
Referensnummer: 2.3.1-2021-021449
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Läkemedelsverket behöver resursförstärka med en infrastrukturkonsult till utveckling och
förvaltning av ärendehanteringssystem på Documentumplattformen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd - JA06, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning - JA02
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen