442678-2021 - ResultatSverige-Uppsala: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Seniora xCP-utvecklare
Referensnummer: 2.3.1-2021-021447
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar 3 resurskonsulter med kompetens inom systemutveckling på
Documentum/xCP-plattformen för förvaltning och nyutveckling i xCP av Läkemedelsverkets ärendehanteringssystem STEP
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Läkemedelsverket behöver resursförstärka med tre konsulter till utveckling och
förvaltning av ärendehanteringssystem på Documentumplattformen.