442725-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Kinna: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsmaskintjänster.
Referensnummer: 17/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar utförande av anläggningsmaskintjänster på uppdrag och inom Marks kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42415310 Fordon utan förare, 45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning, 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen