442734-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Energi och tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medlemmar i rådgivande kommitté EHFVF och EIP-AGRI
Referensnummer: 3.3.11-12033/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att lämna anbud
Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud avseende medlem i rådgivande kommitté inom landsbygdsprogrammet och havs-, fiskeri- och vattenbruksprogrammet.
Omfattning
Inom havs-, fiskeri- och vattenbruksprogrammet kommer gruppen att bestå av max fem personer. Personerna ska ha god kunskap om de blå näringarna, livsmedelsteknik, energi, miljö, teknik samt affärsutveckling och kommersialisering. Ambitionen är att RÅK ska ha god geografisk spridning och därmed kunskap och insikt i landets olika utmaningar samt de olika fiskesegmenten och vattenbruksinriktningar. RÅK ska även ha god kompetens inom olika områden av livsmedelsproduktionen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79990000 Diverse företagstjänster, 90700000 Miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen