442840-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Försäkringar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsförsäkring
Referensnummer: AP1 DS 2021/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställarna avser att upphandla sjukvårdsförsäkring för sin tillsvidareanställda personal.
Upphandlande myndigheter är:
- Första AP-fonden (AP1)
- Tredje AP-fonden (AP3)
- Fjärde AP-fonden (AP4)
- Sjunde AP-fonden (AP7)