Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - omhändertagande av förorenade massor
Referensnummer: 22-05908
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45112300 Utfyllnad och annat landåtervinningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna RFI är att för projekt Skandiaportens del informera sig om marknadens möjligheter och intresse att mottaga och omhänderta muddermassor. Frågorna är avsedda både för etablerade mottagnings- och behandlingsanläggningar samt för aktörer med behov av massor för nyttiggörande som t ex i någon form av anläggningsprojekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112340 Marksanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med denna RFI är att för projekt Skandiaportens del informera sig om marknadens möjligheter och intresse att mottaga och omhänderta de muddermassor som finns beskrivna i underlaget. Frågorna är avsedda både för etablerade mottagnings- och behandlingsanläggningar samt för aktörer med behov av massor för nyttiggörande som t ex i någon form av anläggningsprojekt.