442929-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Tillagning av måltider
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av produktionskök Enskede-Årsta Vantörs- stadsdelsförvaltning
Referensnummer: EÅV 2021/691
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55322000 Tillagning av måltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad, Enskede-Årsta-Vantörs stadsdelsnämnd (hädanefter kallad beställaren), inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud i upphandling av Drift av produktionskök (tillika tillagningskök) enligt de förutsättningar som anges i upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 23 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55322000 Tillagning av måltider, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen