Huvudsaklig CPV-kod 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för leverans, efter avrop, av komplett monterade utomhusbetjänade nätstationer med byggnad i glasfiber.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31161900 System för spänningsreglering, 31213000 Distributionsutrustning, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen