443039-2017 - ResultatSverige-Kopparberg: Social omsorg med inkvartering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
17/27 LSS Boendeplacering.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Boendeplacering enligt LSS.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen