443079-2018 - ResultatSverige-Kungsbacka: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datorer och surfplattor
Referensnummer: 17/110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun, Kommunen, inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna avtal om köp av datorer och surfplattor till kommunens verksamheter. Detta omfattar såväl pedagogisk som övrig verksamhet.
Leverantören ska inom ramen för detta avtal tillhandahålla och leverera enheter såsom datorer, hybriddatorer, surfplattor och andra liknande enheter dock ej mobiltelefoner. Leverantören ska även leverera fodral, skärmskydd, kablage, adaptrar, dockningsstationer och liknande originaltillbehör till ovanstående hårdvara. Vidare ska leverantören även utföra tjänster kopplade till enheterna såsom registrering, förkonfiguration och andra tjänster beskrivna i detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213100 Bärbara datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen