2. Förfarande
Förfarande
Titel: Styr och reglerkonsulter
Beskrivning: Ramavtalet omfattar konsulttjänster inom Styr- och reglerteknik för ventilation, värme, kyla, belysning och säkerhet i beställarens fastighetsbestånd samt energioptimering och uppkopplade fastigheter, i samband med nybyggnad, renovering, ombyggnad och tillbyggnad.
Intern identifierare: 24/324
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000