Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning 2022
Referensnummer: KSF/2022:403
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser vinterväghållning (snöröjning och halkbekämpning) uppdelat på nio (9) områden i Höörs kommun. Höörs kommun avser teckna ramavtal för perioden 2022-11-01 t.o.m. 2024-10-31, med rätt till förlängning i två (2) med ett (1) år i taget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34143000 Fordon för vinterväghållning, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen