443188-2018 - ResultatSverige-Norrtälje: Biblioteksböcker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biblioteksmedia
Referensnummer: KS 18-214
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22113000 Biblioteksböcker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av biblioteksutrustad litteratur, på svenska och utländska språk, ljudböcker, samt kvalificerad inköpsvägledning.
Upphandlingen omfattar förutom Norrtälje kommun följande kommuner via fullmakt: Arboga, Danderyd, Järfälla, Kungsör, Köping, Surahammar, Vaxholm och Österåker.
Tillägg 2018-03-29: Tyresö kommun deltar också via fullmakt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen