44321-2022 - ResultatSverige-Falkenberg: Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsarbeten
Referensnummer: SVN2021-58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Falkenbergs kommun med deltagande upphandlande myndigheter inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende ramavtal gällande Ventilationsarbeten.
Denna upphandling ska leda till ramavtal som tecknas med flera leverantörer. Anbudsgivning sker enligt villkor i upphandlingsdokumenten.
Upphandlingen avser ramavtal gällande ventilationsarbeten vid reparation, underhållsservice, ombyggnad och nybyggnad inom/vid fastigheter, lägenheter, lokaler, ytor och verksamheter som ägs och/eller förvaltas av Beställaren.
Upphandlingen är uppdelad i 2 geografiska anbudsområden. Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller båda områdena.
Upphandlande myndighet är:
Falkenbergs kommun, Org.nr: 212000-1231
Falkenbergs Bostadsaktiebolag, Org.nr: 556095-1245
Falkenberg Energi Aktiebolag, Org.nr: 556461-4831
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen