443258-2017 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kreativ kommunikation och informationsproduktion.
Referensnummer: DU-UPP17-0268
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innefattar att gestalta och paketera strategier på ett kreativt och konceptuellt sätt och genom ett långsiktigt arbete öka förtroende och varumärkesvärden vad avser kännedom, beteendeförändring och attityder hos målgrupper. Uppdrag inom detta delområde kan omfatta delar av det utbud av tjänster som krävs för att definiera, planera, utveckla, genomföra och följa upp en kommunikationsaktivitet mot uppsatta attityd- och/eller beteendemål.